Dedicated Hosting – Kendi dünyanız

İnsanları barındırma yerine barındırma adanmışlığına tercih eden nedir? Yine en önemli kriter paratır. Böyle pahalı bir çözümü karşılayabiliyorsanız, devam edin. Bununla birlikte, adanmış barındırmanın artı ve eksilerini tartmaksızın sadece ilerlemeyin. Paranız olsa ve yalnızca küçük bir orta ölçekli işletmenseniz, adanmış barındırmaya yatırım yapmak için iki kez düşünün. Adanmış barındırma, portal, arama motoru, çevrimiçi içerik sağlayıcı, yoğun trafik forumları ve benzeri gibi büyük ve yoğun sitelerin çoğunlukla olduğu için, adanmış barındırma genellikle izlemek için teknik açıdan uzman gerektirir. Aşağıda sıralanan bazı avantajlar, ayrılmış barındırmanın popüler bir seçenek olmasıdır:

Patron sensin!

Burada, her şeye daha fazla kontrole sahip olduğunuz anlamına geliyor. İstediğiniz uygulamaları ve komut dosyalarını yükleyebilirsiniz. Senaryo testi yapabilirsin ve eğer bir şey olsaydı, başkası kendinden başka suçlamayacaktı. Sunucunuzda yüklü olan donanım ve yazılımları özelleştirebilme olanağına sahip olacaksınız; paylaşılan barındırma altındaysanız bu ayrıcalığı bulamıyorsunuz.

Bant genişliği kullanımında artık sınırlama yok

Paylaşılan barındırma ile karşılaştırın, size tahsis edilen maksimum bant genişliğini aşarsanız barındırma sağlayıcınızdan kendinize bir “uyarı mektubu” alabilirsiniz. Adanmış barındırma ile bir sunucunun bant genişliği miktarına sahipsiniz. Dolayısıyla, günlük ziyaretçilerin çok sayıda etkinlik gerçekleştirmesi durumunda, sitenizdeki materyalleri indirip yüklemek sorun olmayacaktır.

Daha Güvenli

Özel bir sunucu olması aslında paylaşılan barındırma ile karşılaştırıldığında daha güvenli. Bunun nedeni, adanmış sunucuya kendi güvenlik duvarının sağlanmasıdır. Bu nedenle, adanmış sunucuda depolanan bilgiler, bilgisayar korsanlarının veya herhangi bir kötü amaçlı kodun saldırılarına karşı daha az savunmasızdır. Buna ek olarak, barındırma sağlayıcısı genellikle ek ücret karşılığında yedekleme sağlayacak, ancak güvenlik anlamında aslında buna değecektir.

Daha iyi performans Hosting Firması

Adanmış barındırma yalnızca o sunucuda barındırıldığı anlamına geldiğinden, sunucunun istenen dosyalara yanıt verme süresi barındırma paylaşımına kıyasla çok daha hızlı olacaktır. Web sitenize göz atanlar, sayfalarınız tarayıcılarında kendilerini tatmin edecek kadar hızlı görünecekleri için mutlu olurlar. Hızlı yükleme süresi her zaman bir gününü aydınlatacaktır!

Genel olarak, hangi barındırma türünü seçmek yalnızca ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Bu nedenle, akıllıca bir karar vermek için, daha fazla araştırma ve değerlendirme yapmanın yanı sıra, oldukça teknik meraklı insanlara da danışın. Unutmayın ki iyi ve akıllı bir karar çevrimiçi mağazanızın başarısını belirleyecektir. Şerefe!